CleverTaxi

Bucuresti, Bucuresti

Full Time

On Site

Web (PHP) Developer

Feb. 1, 2018

Vino in culisele aplicatiei Clever Taxi si o sa cunosti oamenii care contribuie constant la revolutionarea pietei de taximetrie din Romania! Suntem in cautarea unui Web (PHP) Developer ce este interest de app development. Vei avea ocazia de lucra impreuna cu o echipa de dezvoltatori talentati la solutii practice si implementari state-of-the-art.

Cine suntem?
Clever Taxi este prima aplicatie de e-hailing din Romania, care a revolutioneaza constant piata taximetriei inca din 2010 si care, incepand cu anul acesta, s-a alaturat celei mai mari platforme de transport din Europa – mytaxi. Iubim tehnologia si ne dorim sa oferim utilizatorilor aplicatiilor noastre o experienta ce duce comandarea unui taxi la nivelul urmator.

Cerinte tehnice:
Minim 3 ani experienta relevanta de dezvoltare de aplicatii in PHP.
Lucru cu baze de date (MySQL).
Experienta cu MVC precum Zend sau CakePHP.
Cunostinte practice cu servicii JSON/XML și REST.
Cunostinte solide de tehnologii web CSS, Javascript si Websockets.
Lucru cu Git /SVN.
Cunostinte de farmeworkuri pentru mobile development reprezinta un plus (MobileJS).

Responsabilitati:
Scrierea unui cod curat si usor de scalat.
Scrierea de specificatii.
Testarea si mentenanta aplicatiei core dezvoltate.
Contributie in toate fazele de dezvoltare a unui produs software.
Dezvoltarea de noi features ale aplicatiei. Extinderea functionalitatilor aplicatiei in functie de nevoile reale ale utilizatorilor.

Te-ai integra de minune daca ai avea:
Abilitati bune de comunicare.
Orientare spre rezolvarea problemelor si obtinerea rezultatelor.
Abilitatea de a stabilii prioritati.
Flexibilitate si entuziasm.
Creativitate si dorinta de a invata idei, concepte si tehnologii noi.
Dorinta de a lucra in echipa.

Ce vei gasi la noi?
Companie in plina expansiune la nivel European.
Program flexibil.
Salariu atractiv.
Mediu placut si echipa tanara, profesionista si talentata.
Locatie centrala.