Compact Studio

Cluj, Cluj-Napoca

Full Time

On Site

Junior/Middle Web Developer

April 2, 2018

Responsabilitati

  • Citeste si intelege cerintele necesare realizarii proiectului
  • Colaboreaza cu ceilalti colegi pentru implementarea proiectului
  • Intocmeste documentatia proiectului
  • Invata sa dezvolte web site uri de prezentare statice si bazate pe cms, magazine online, aplicatii software

Cerinte

  • Pasiune
  • Conditie eliminatorie: Studii absolvite dupa 2014 (este necesara detinerea unei diplome de absolvire)
  • Portofoliu de site-uri la care a lucrat
  • Abilitate de comunicare si lucru in echipa
  • Creativitate

Constituie un avantaj

  • Experienta de lucru cu HTML, CSS, JavaScript, jQuery sau alte librarii JS, PHP, MySQL
  • Abilitati de lucru, integrare design si dezvoltare functionalitate pe platforme CMS precum Wordpress, OpenCart, Magento, Prestashop
  • Experienta de lucru cu Photoshop; Illustrator, Corel sunt considerate un avantaj.
  • Cunostiinte OOP, Web Services (SOAP, REST)

Beneficii Oferite

  • Salariu atractiv
  • Bonus in functie de performanta
  • Colectiv tanar si prietenos
  • Atmosfera de lucru placuta
  • Program de lucru flexibil
  • Deviceuri de ultima generatie