Softescu

Bacau, Bacau

Full Time

On Site

PHP JUNIOR DEVELOPER

July 11, 2019

Doritori de creștere și dezvoltare în carieră? Noi suntem mereu pregătiți să susținem tinerele talente. Alături de colegii Softescu poți să crești profesional și să te implici în proiecte diverse pentru clienți de pe 4 continente. Împreună cu noi ai ocazia să colaborezi cu cei mai mari specialiști din lumea IT-ului și pentru companii din FORTUNE 500.

Cerințe generale pentru oricine dorește să meștereasca în atelierul nostru digital:

  • o atitudine pozitivă și optimistă,
  • cunoștințe de limba engleză,
  • capacitate și dorință de învățare continuă,
  • atenție la detaliu,
  • încurajăm orice inițiativă spre inovare și optimizare.

Abilități:

  • Cunoștințe solide de PHP - programare orientată pe obiecte
  • Cunoștințe în utilizarea aplicațiilor de gestionare a dependințelor în PHP precum Composer
  • Cunoașterea principiilor MVC de proiectare a aplicațiilor
  • Cunoștințe solide HTML5, JavaScript, CSS3
  • Stăpânește tehnici de programare
  • Integrare cu diferite sisteme de gestionare a bazelor de date (precum și cunoașterea limbajului SQL): MySQL, PostgreSQL
  • Cunoștințe în folosirea uneltelor de versionare a codului sursă precum GIT
  • Capabil în a scrie cod JavaScript fără a folosi un framework ca Jquery
  • Experiență în dezvoltarea site-urilor web responsive
  • Înțelegerea conceptelor și terminologiei de bază în Web (modalitatea de stocare și transmitere a informației pe internet, clienți, servere, site-uri web, protocoale de comunicare, securitatea informației, etc.)

Responsabilități:

  • Elaborează și întreține cod PHP reutilizabil conform standardelor de calitate și securitate din industrie dar și a celor specifice din cadrul companiei
  • Dezvoltă cod inovativ, aplicații/module complete și colaborează cu membrii celorlalte echipe implicate într-un proiect
  • Utilizează servicii și API-uri pe care le integrează în proiecte
  • Contribuie la comunitatea Open source
  • Participă la training-uri interne

Experiență/studii:

  • absolvent(ă) studii superioare (preferabil în domeniul IT)
  • experiență dovedită și certificările în domeniu constituie un avantaj
  • prezentarea unui proiect personal (ex: lucrare de licență, etc)

Beneficii:

  • training soft & hard skills cu posibilitate de certificare
  • expunerea la un mediu de lucru divers, internațional
  • salariu motivant
  • asigurare medicală privată & pachet servicii medicale
  • participarea la evenimente internaționale
  • spațiu de lucru modern dotat cu un spațiu de relaxare
  • team building & dezvoltare personală

Poziția este în orașul Bacău.

Candidatul trebuie să fie disponibil să locuiască și să lucreze din Bacău.